Jubileusz XX-lecia Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.

ANSGK w Kutnie zapewnia wysoką jakość kształcenia. Kierunek europeistyka na Wydziale Studiów Europejskich otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, dzięki temu masz pewność, że zdobędziesz odpowiednie kompetencje.

Jubileusz XX-lecia Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.

3 lutego 2022 KOŁO NAUKOWE 0

15 września 2021 r., przedstawiciel Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie wraz z delegacją Studenckiego Koła Naukowego kierunku Bezpieczeństwo Narodowe WSGK w Kutnie wzięli udział w jubileuszu XX-lecia Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r., które odbyło się na terenie Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie.

Obchody rozpoczęła uroczysta koncelebrowana msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Policji i śpiewem Katarzyny Bochyńskiej-Wojdył oraz z udziałem pocztów sztandarowych Stowarzyszenia oraz współpracujących z nim szkół prowadzących edukację w tzw. klasach mundurowych – Zespołu Szkół im Michała Konarskiego w Warszawie oraz XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisławy Filipiny Paleolog w Lublinie.

Druga część obchodów odbyła się w sali konferencyjnej Ordynariatu Polowego, gdzie m.in. wręczone zostały medale XX-lecia WSRP 1939 r. Stowarzyszenia. W dalszej części w ramach Studia WSRP 1939 r. prowadzonego przez insp. w st. spocz. Grzegorza Jacha odbyła się dyskusja i część artystyczna.

Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. jest partnerem społecznym współpracującym z Wyższą Szkołą Gospodarki Krajowej w Kutnie w oparciu o porozumienie o współpracy. Dzięki tej współpracy studenci mogli uczestniczyć zarówno w uroczystej ceremonii jak i w dyskusji o edukacji społecznej i roli organizacji i stowarzyszeń na forum publicznym kraju.

Skip to content